Unit Price Compare (Цена за единицу Сравнить)

Calculate the unit price of similar products sold in different size/quantity and tell which item is less expensive.

The shopping items can be in different unit, e.g. kg, pound and ounce.

1kg $10 vs. 1lb $3

You can even input quantity like 250*6+100.

- Display currency symbol by system locale
- Add help
автоперевод на русский

Скриншоты Unit Price Compare

Вся информация о приложениях Android Market взята с сайта androlib.com. Перевод описаний приложений на русский язык выполнен автоматически с помощью публичного сервиса Google Translate.